Wycieczka piątoklasistów

Jesteś tu: » Z życia szkoły - rok szkolny 2019/2020 » Wycieczka piątoklasistów

Wycieczka piątoklasistów

25 grudnia uczniowie klasy piątej i szóstej pojechali na wycieczkę do Wrocławia.

W Afrykarium dużą atrakcję dla dzieci  stanowiły  liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, czy głębiny Kanału Mozambickiego. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały rekiny, płaszczki i inne duże ryby.  Obserwowały   min. pingwiny, kotiki afrykańskie, rekiny,  krokodyle i manaty. Na terenie zoo uczestnicy wycieczki  zobaczyli jeszcze wiele innych  ciekawych zwierząt.
        Kolejnym  punktem wyjazdu był  Ostrów  Tumski, gdzie  dzieci zwiedziły zabytki sakralne.

Następnie miały możliwość pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wrocławski Rynek stał się w tych przedświątecznych  dniach  tłem dla bajkowej scenerii. W „Bajkowym Lesie”  piątoklasiści wysłuchali bajek, obejrzeli niezwykły domek, w którym mieści się  fabryka prezentów. Ich podziw wzbudziła  także ogromna  choinka oraz kolorowe domki krasnali. Sanie zaprzężone w renifery zachęcały do robienia zdjęć.
       Na koniec pełnego wrażeń dnia  uczestnicy wyjazdu obejrzeli film „Kraina Lodu 2”, który bardzo im się podobał.

To kolejna  klasowa wycieczka piątoklasistów , która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Organizatorami wycieczki były Panie : mgr Renata Pawlaczyk i mgr Agnieszka Gnych.