Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Jesteś tu: » Z życia szkoły - rok szkolny 2019/2020 » Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko. Klasy I-III uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przy współudziale uczniów z Samorządu Szkolnego w oparciu o scenariusze zajęć zamieszczone na stronie UNICEF-u. Na zakończenie warsztatów uczniom rozdano niebieskie balony. Na każdym z nich mieli oni zapisać swoje imię, jedno wybrane prawo dziecka i zabrać je ze sobą do domu. Balony te wraz z wydrukowanym ,,Dekalogiem rodzica według Janusza Korczaka" dzieci miały przekazać swoim rodzicom. Dla klas V-VIII przygotowana została prelekcja o prawach dziecka. Zaprezentowano również filmiki edukacyjne zamieszczone na stronie UNICEF.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny ,,Prawa dziecka oczami uczniów naszej szkoły".
Przygotowano również dwie gazetki ścienne. Jedna dotyczyła działalności Rzecznika Praw Dziecka. Druga informowała uczniów o Konwencji Praw Dziecka, ich najważniejszych prawach, a także miejscach gdzie mogą uzyskać pomoc jeśli ich prawa są łamane.